اتاق ماساژ آب و ماساژ درمانی یکی از روش‌هایی است که از قدیم بسیار پرطرفدار در دنیا بوده است که برای رفع تنش‌های روزانه و ایجاد حس آرامش در فرد و همچنین کاهش و بهبود دردهای عضلانی و مفاصل در افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد.
امروزه با توجه به محبوبیت ماساژ درمانی،  تکنیک‌ و روش‌های مختلفی برای آن بوجود آمده است که یکی از جالب‌ترین آن‌ها، ماساژ آب می باشد.
با توجه به اینکه آب حس آرامش و تازه شدن را با خود به همراه دارد، یک روش بسیار پرطرفدار به نام ماساژ آب را به وجود آمده است .
ماساژ آب در کنار ایجاد رفع خستگی و نشاط و آرامش برای فرد، به کاهش دردهای عضلانی کمک می‌کند.
همچنین در کنار  از بین بردن استرس ، به بهبود سیستم تنفسی نیز کمک می کند.
به دلیل اثرات بسیار زیادی که ماساژ آب در افراد دارد، لوازم و تجهیزات نوین و جدیدی برای این روش ماساژ درمانی طراحی شده اند ، از جمله این لوازم جالب سیستم ماساژ ریلکسی با آب می باشد.
در سیستم ماساژ ریلکس با آب و ماساژ آب از یک تخت و 5 الی 7  عدد نازل متحرک 360 درجه تشکیل می شود؛ به این صورت که آب با فشار از نازل‌ها خارج شده و به عنوان یک ماساژور عمل می‌کند.
در این روش ضمن اینکه ماساژور عمل ماساژ را روی قسمت مورد نظر از بدن انجام می‌دهد، می‌تواند با تنظیم کردن جهت پاشش آب توسط هر نازل ، آن را بر روی دیگر قسمت‌های بدن فرد متمرکز کرد. بنابراین میتوان عضلات دیگر را با فشار آب تحت تاثیر ماساژ قرار داد تا باعث کاهش اسپاسم و باز شدن رگ‌ها از طریق آب صورت پذیرد.
همچنین با استفاده از سیستم ماساژ آب می‌توان دمای آب را به صورت دلخواه تنظیم نمود تا اثربخشی ماساژ افزایش یابد.